lv ru en
О фестивале История Программа Новости Контакты Спонсоры Фото галереи
Подписка на новости:
Twitter Facebook
Insbergs
Festivāla Galā koncerts 1.aprīlī LNO
Festivāla Galā koncertā, kas 1.aprīlī notiks Latvijas Nacionālā opera un balets, viesosies izcilie baletdejotāji Adiarys Almeida Santana un Domitro Taras Suarez (ASV), Lili Felmery un Balazsi Gergo Armin (Ungārijas Nacionālais balets), kā arī Drummen Eveline un Quiroga Maxime (Francija).
 
Piedāvājam ielūkoties arī Adiarys Almeida Santana un viņas partnera priekšnesumu videoversijā:
 
"Black Swan"
 
"Don Quixote"
 
"Le Corsaire"
 
Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu Paradīzes" un LNO kasēs.
Ballet Stars Gala viesosies Ungārijas Nacionālā baleta solisti

24.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncertā "Ballet Stars Gala", kas 1.aprīlī notiks Latvijas Nacionālā opera un balets, viesosies arī Hungarian National Ballet Company / Magyar Nemzeti Balett Ungārijas Nacionālā baleta solisti Lili Felmery un Balázsi Gergo.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.

Neliels ieskats 24. Starptautiskais Baltijas baleta festivāla programmā
Ir zināms, ka 24.BBF mūs priecēs Portugāles deju kompānija "Vortice", Pekinas Dejas akadēmija (Ķīna)
21.12.2018
20. martā plkst. 19.00 Preiļu Kultūras centrā
22. martā plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī Rīgā
 
Portugāles deju kompānijas „Vortice” izrāde DRACULA
 
Portugāles deju kompānija „Vortice” dibināta 2001. gadā. Tās dibinātāji un vadītāji ir Klaudija Martins un Rafaels Kariko(Claudia Martins , Rafael Carrico).Kompānijas repertuārā ir mūsdienu dejas kompozīcijas, kas izpelnījušās nedalītu skatītāju un kritiķu atzinību daudzās pasaules valstīs - Japānā, Francijā, Rumānijā, Spānijā, Somijā, Šveicē, Brazīlijā, Ungārijā, Marokā. Veidojot izrādi “Dracula”, horeogrāfi izmantojuši vairākus atšķirīgus iedvesmas avotus, s.ņs stāsts par padevību un dominēšanu, ko artistiski raksturo Filipa Glāsa (Philip Glass), Sergeja Rahmaņinova un Lova Rīda(Lou Reed) mūzika.
 
 
10. aprīlī plkst. 19.00    Pekinas Dejas akadēmijas izrāde (Ķīna) VEF Kultūras pilī, Rīgā
11. aprīlī plkst. 11.00    Pekinas Dejas akadēmijas pasniedzēju meistarklase Rīgā
12. aprīlis plkst. 19.00   Pekinas Dejas akadēmijas izrāde (Ķīna) Latgales vēstniecībā GORS,
Rēzeknē
14. aprīlis plkst. 19.00   Pekinas Dejas akadēmija (Ķīna)Ventspilis teātra namā “Jūras vārti”
 
 
Pekinas Dejas akadēmija
 
Pekinas Dejas Akadēmija ir pilna laika augstākā mācību iestāde, kas sagatavo profesionālus dejotājus, horeogrāfus un dejas pētniekus. 1954. gadā tika nodibināta Pekinas Dejas skola, kas bija pirmā profesionālā dejas skola, kas izveidota Ķīnas Tautas Republikā. Pekinas Dejas akadēmija Kultūras ministrijas pakļautībā oficiāli tika atklāta 1978. gadā. 2000.gadā tā pārgāja Pekinas pašvaldības pārvaldījumā. Akadēmija piešķir bakalaura un maģistra grādus, tā kļuvusi par vienīgo augstāko profesionālo dejas mākslas institūciju Ķīnā, kā arī  par vienu no lielākajām un prestižākajām dejas skolām pasaulē. Akadēmija ir pazīstama kā “dejotāju šūpulis”, kur izlolots liels skaits talantīgu, centīgu un dejas pasaulē jau atzinību ieguvušu dejotāju. Šobrīd šeit mācās ap 2500 pilna laika studentu. Akadēmijā ir šādas nodaļas: Ķīniešu klasiskās dejas, Ķīniešu etniskās un tautas dejas, Balles dejas, Baleta, Mūzikla, kā arī Horeogrāfijas, Modernās dejas un Skatuves Dizaina nodaļa.
23.Baltijas baleta festivāla meistarklase
Meistarklase notika Tāļa Sila studijā GRANDE (Kongresu namā)


26.03.2018
Video Youtubē: https://www.youtube.com/watch?v=N15Pil57pzc
23.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmā – Francijas deju kompānija „Compagnie De Fakto” un „Ballet Hispanico” no Ņujorkas
Šonedēļ 23.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls skatītājiem piedāvās divus ārkārtīgi interesantus kolektīvus – Francijas deju kompāniju „Compagnie De Fakto” un profesionālo latino stila baleta trupu „Ballet Hispanico” no Ņujorkas.
20.03.2018

20.martā LKA Teātra mājā „Zirgu pasts” ar dejas izrādēm Mazais pas de deux divatā” (Un petit pas de deux sur ses pas) un „Kabatlakatiņi” (The mouchoirs) viesosies Francijas deju kompānija „Compagnie De Fakto”. Izmantojot komisku tēlu duetu, Aureliēns Kairo (Aurélien Kairo) un Karla Polluksa (Karla Pollux) atklāj izrāžu veidošanas aizkulises, paverot skatam divu pievilcīgu dejotāju pirmos soļus dejas pasaulē – no mēģinājumiem līdz dejotāju atlasei, no iesildīšanās līdz skatuves baiļu un tehnisko ķibeļu pārvarēšanai. Savos dejas estētikas un aizraujošas horeogrāfijas meklējumos viņam ir izdevies apvienot hip-hop deju tehniku un kustības ar tādām balles dejām kā tango un valsis, kā arī ar dziesmām no Burvila (Bourvil, īstajā vārdā André Robert Raimbourg) repertuāra, tādējādi izveidojot izrādi, kas skatītājiem atklāj arī vienu no nozīmīgākajām franču mūzikas personībām. Deju kompānija „Compagnie De Fakto” ir dibināta 2002.gadā pēc Aureliēna Kairo iniciatīvas, iedvesmojoties un balstoties hip-hop kultūrā.
 
VIDEO no viņu priekšnesuma var noskatīties šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=6QRlK559F_Y
 
Savukārt 21.martā VEF Kultūras pilī, 24.martā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS un 26.martā Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti” viesosies latino stila profesionālā baleta trupa Ballet Hispanico (Ņujorka, ASV). Latvijas skatītājiem Ballet Hispanico prezentēs trīs iestudējumus: Linea Recta, Dnzon un Con Brazos Abiertos. Ballet Hispanico dibināts 1970. gadā un pamazām iegūst atzinību pasaules mērogā. Pašreizējais kompānijas direktors kopš 2009.gada ir Eduardo Vilaro, kurš sākotnēji 1985.gadā kompānijā iesaistās kā dejotājs. Interesanti, ka Eduardo Vilaro savas karjeras laikā dejotāja prasmes ir ieguvis Elvina Eilija (Alvin Alley) kompānijā Ņujorkā, kā arī ir ieguvis maģistra grādu Starpdisciplinārās mākslas jomā Kolumbijas Koledžā Čikāgā.  Vallero ir ne tikai horeogrāfs, bet aktīvs dejas politikas un izglītības aktīvists, piedaloties dejas padomēs, kā arī lasa lekcijas studentiem. Jāuzsver, ka Eduardo Vilaro vadītais Ballet Hispanico ir vadošā latino dejas kompānija pasaulē.
 
VIDEO no „Ballet Hispanico” uzveduma „Linea Recta” var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=hk2_jHdMB2M
 
Informācija par festivāla aktualitātēm pieejama mājaslapā www.ballet-festival.lv un Facebook / Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.
 
Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv
 
 
 
23.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmu papildina igauņu horeogrāfa izstāde, Izraēlas filma un franču dejas kompānija
23.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 9. līdz 28.martam,  piedāvājot izbaudīt ASV, Austrijas, Krievijas, Vācijas, Ķīnas, Francijas, Turcijas un, protams, Latvijas baleta mākslinieku sniegumu. Tā programmā iekļauta arī igauņu horeogrāfa Ilo Vilimā gleznu izstāde, franču dejas kompānijas „Compagnie De Fakto” izrāde „Zirgu pastā”, kā arī Izraēlas filma “Mr. GAGA” par Batsheva Dejas kompānijas mākslinieciskā direktora un pasaulslavenā horeogrāfa Ohada Naharina darbu.
 
Tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā/ TC Origo notiks 9.martā.
 
12.martā Latvijas Nacionālajā operā norisināsies 23.BBF Galā koncerts, kurā uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisku baleta konkursu laureāti  no Krievijas, Ķīnas, ASV, Vācijas, Francijas, Austrijas, Turcijas.
 
14.martā Preiļu Kultūras centrā viesosies Džona Neimeijera Vācijas Nacionālais jaunatnes balets Bundes Jugend Ballett (Hamburga, Vācija). Rīgā viņu priekšnesums būs skatāms 12.martā notiekošajā Galā koncertā. Vācijas Nacionālo jaunatnes baletu 2011.gadā nodibināja pasaulslavenais horeogrāfs Džons Neimeijers (John Neumeier), kurš atrodas pasaulē vadošo baleta horeogrāfu trijniekā. Kompānijā darbojas astoņi profesionāli dejotāji. Viņi ir gan dejotāji, gan horeogrāfi, kas darbojas Hamburgas baleta centrā un bagātina  pilsētas un visas valsts dejas un kultūras ainavu. Viņi pārstāv septiņas dažādas nācijas un runā vienā – kustību – valodā. Viņi mīl deju un vēlas iejūsmināt, aizraut skatītājus, tādēļ viņi  dodas arī  pie tiem, kam nav iespēju noskatīties baletu: arabeska veco ļaužu pansionātā, Grand jete cietumā, piruetes darba pārtraukumā. Vairāk informācijas: http://www.bundesjugendballett.de/d/index.html
 
21.martā VEF Kultūras pilī, 24.martā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS un 26.martā Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti” viesosies latino stila profesionālā baleta trupa Ballet Hispanico (Ņujorka, ASV). Latvijas skatītājiem Ballet Hispanico prezentēs trīs iestudējumus: Linea Recta, Dnzon um Con Brazos Abiertos. Ballet Hispanico dibināts 1970. gadā un pamazām iegūst atzinību pasaules mērogā. Pašreizējais kompānijas direktors kopš 2009.gada ir Eduardo Vilaro, kurš sākotnēji 1985.gadā kompānijā iesaistās kā dejotājs. Eduardo Vilaro savas karjeras laikā dejotāja prasmes ir ieguvis Elvina Eilija (Alvin Alley) kompānijā Ņujorkā, kā arī ir ieguvis maģistra grādu Starpdisciplināro mākslas jomā Kolumbijas Koledžā Čikāgā.  Vallero ir ne tikai horeogrāfs, bet aktīvs dejas politikas un izglītības aktīvists, piedaloties dejas padomēs, kā arī lasa lekcijas studentiem.  Mākslinieciskā vadītāja Eduardo Vilaro vadītā baleta kompānija Ballet Hispanico ir vadošā latino dejas kompānija pasaulē. Vairāk informācijas: https://www.ballethispanico.org/
 
20.martā LKA Teātra mājā „Zirgu pasts” ar dejas izrādēm „Mazais pas de deux divatā” (Un petit pas de deux sur ses pas) un „Kabatlakatiņi” (The mouchoirs) viesosies Francijas deju kompānija „Compagnie De Fakto”. Izmantojot komisku tēlu duetu, Aureliēns Kairo (Aurélien Kairo) un Karla Polluksa (Karla Pollux) atklāj izrāžu veidošanas aizkulises, paverot skatam divu pievilcīgu dejotāju pirmos soļus dejas pasaulē – no mēģinājumiem līdz dejotāju atlasei, no iesildīšanās līdz skatuves baiļu un tehnisko ķibeļu pārvarēšanai. Savos dejas estētikas un aizraujošas horeogrāfijas meklējumos viņam ir izdevies apvienot hip-hop deju tehniku un kustības ar tādām balles dejām kā tango un valsis, kā arī ar dziesmām no Burvila (Bourvil, īstajā vārdā André Robert Raimbourg) repertuāra, tādējādi izveidojot izrādi, kas skatītājiem atklāj arī vienu no nozīmīgākajām franču mūzikas personībām. Deju kompānija „Compagnie De Fakto” ir dibināta 2002.gadā pēc Aureliēna Kairo iniciatīvas, iedvesmojoties un balstoties hip-hop kultūrā.
 
No 14.marta VEF Kultūras pilī būs skatāma Vanemuines teātra baleta trupas bijušā baleta premjera, mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfa Ilo Vilimā (Ulo Vilimaa) gleznu izstāde. Pirmie I. Vilimā mēģinājumi glezniecībā bija jau pagājušā gadsimta 70.gados (ainavas, portreti un franču impresionistu darbu kopijas). Pēc karjeras beigām Vilimā atsāka gleznošanu 2003.gadā, izveidojot savu stilu, ko varētu apzīmēt kā emocionāli ekspresīvu abstrakcionismu. Vilimā pirmā personālizstāde „Dvēseles cietums” notika 2004.gadā, tai sekoja „Dvēseles brīvība” 2006.gadā. Dažādas viņa izstādes notikušas Tallinā un Tartu, arī citās Igaunijas pilsētās un Zviedrijā. Vilimā gleznas var apskatīt arī Somijā, Zviedrijā, Itālijā un Lielbritānijā.
 
15.martā filmu klubā „Film NOIR” kinoteātra „Splendid Palace” telpās būs iespēja noskatīties Izraēlas neatkarīgās producentu kompānijas Heymann Brothers Films režisora Tomer Heymann filmu “Mr. GAGA” par Batsheva Dejas kompānijas mākslinieciskā direktora un pasaulslavenā horeogrāfa Ohada Naharina daiļrades stilu un tā attīstīšanu. Gaga ir kustību valoda, kur skolotājs vada dejotājus improvizāciju praksē, kas balstās uz skolotāja doto tēlu aprakstiem. Šīs improvizācijas palīdz dejotājam radīt un izteikt kustību ar katru ķermeņa daļu unikālā veidā, kas tiek ignorēts citās dejas tehnikās. Filma ir izrādīta Vācijā, Francijā, Itālijā, Zviedrijā, Somijā, ASV un Kanādā. Tā ir nominēta Eiropas filmu balvai, kā arī saņēmusi skatītāju balvas Reikjavīkā, Zviedrijā, Bulgārijā.
 
Vēl festivāla programmā paredzēta izstāde „Stils un elegance”  Mencendorfa namā (no 16.marta), kā arī muzikāli horeogrāfiskā fantāzija „Ugunī” ar LNO baleta mākslinieku piedalīšanos (pirmizrāde notika 2017.gada maijā).
 
Plašāka informācija par 23.BBF pieejama festivāla mājaslapā: www.ballet-festival.lv un Facebook.
 
Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs  internetā: www.bilesuparadize.lv un notikumu norises vietās.
 
23.Baltijas baleta festivāls ir sācies!
Piektdien, 9. martā, Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā notika 23. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšanas koncerts, kurā piedalījās Tāļa Sila studija "Grande, kas demonstrēja fragmentu no baleta "Īkstīte", "Riga City Jazz Dance", ansamblis "Karuselis", deju studija "Zadorenkna" un tautas deju ansamblis "Zelta sietiņš".

09.03.2018
"Kā allaž, festivāla atklāšanas koncerts atspoguļo baleta mākslinieka mobilo raksturu – vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Atklāšanas koncerts dzelzceļa stacijā ir vieta Latvijas māksliniekiem, kuri pārstāv dažādus dejas un mūzikas mākslas žanrus, un tas vistiešākajā veidā parāda baleta mākslas pieejamību cilvēkam, jo stacija ir vieta, kurā apgrozās dažādu sabiedrības grupu pārstāvji," pauž Starptautiskā Baltijas baleta festivāla (BBF) direktore Lita Beiris.

Savukārt 12. martā, Latvijas Nacionālajā operā, norisināsies 23. BBF galā koncerts, piedāvājot baleta koncertprogrammu, kurā uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisku baleta konkursu laureāti no Krievijas, Ķīnas, ASV, Vācijas, Francijas, Austrijas , Turcijas.

 

Festivāla viesu uzstāšanos būs iespējams vērot ne tikai Rīgā: no 12. līdz 18. martam Džona Noimeijera Vācijas Nacionālais jaunatnes balets "Bundes Jugend Ballett" (Hamburga, Vācija) viesosies Preiļos un Rīgā.

Savukārt no 21. līdz 26. martam (Rīgā, VEF Kultūras pilī – 21. martā; Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors" – 24. martā, un Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" 26.martā) viesosies latino stila profesionālā baleta trupa "Ballet Hispanico" (Ņujorka, ASV). Latvijas skatītājiem "Ballet Hispanico" prezentēs trīs iestudējumus: "Linea Recta", "Dnzon" um "Con Brazos Abiertos".

Vēl festivāla programmā paredzēta "Vanemuines" teātra baleta trupas bijušā mākslinieciskā vadītāja Ulo Vilimaa izstāde VEF Kultūras pilī (no 14. marta), filmas "Mr. Gaga" par Izraēlas modernās dejas ģēniju Ohadu Naharinu demonstrēšana kinoteātrī "KSuns," Francijas laikmetīgās deju kompānijas "De Facto et Formation" izrāde LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" (20. martā) un citas aktivitātes, kā arī muzikāli horeogrāfiskā fantāzija "Ugunī" ar LNO baleta mākslinieku piedalīšanos (pirmizrāde notika 2017. gada maijā).

Plašāka informācija par 23. BBF pieejama festivāla mājaslapā.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā, kā arī pasākumu norises vietās.

 Plašāk - https://youtu.be/SAYyv6zPDkw
 

Baltijas baleta festivāla Galā koncerts
Pirmdien, 12.martā, Latvijas Nacionālajā operā norisināsies 23.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts, kurā uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisko baleta konkursu laureāti.
08.03.2018
 
Kā uzsver Baleta festivāla direktore Lita Beiris, Galā koncerts būs ļoti krāsains un kontrastains: „Šajā vakarā uz mūsu Opernama skatuves uzstāsies ukraiņu izcelsmes dejotājs Deniss Čerevičko no Vīnes Valsts operas, kurš sadejosies ar latviešu baleta zvaigzni un starptautisko konkursu laureāti Evelīnu Godunovu, Ankaras Valsts operas un baleta teātra solists Buraks Kajihans, kurš skatītājiem piedāvās Hamleta monologu no baleta „Hamlets” un Astora Pjacollas tango; Somijas Nacionālo baletu pārstāvēs Mihals Krčmars (Michal Krcmar) un Eun-ji Ha; Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Muzikālo teātr (Krievija) – Oksana Kardaša un Dmitrijs Soboļevkis.” Koncertā uzstāsies arīdzan Pekinas Deju akadēmijas solisti, DžONA Noimaijera „Bundesjugendballet” (Hamburga) dejotāji, starptautisko konkursu laureāte Nikita Boris (ASV) un Panamas baleta solists Solieh Samudio, kā arī Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi.
 
Atgādinām arī, ka piektdien, 9.martā, ar tradicionālais atklāšanas labdarības koncertu „Deju virpulī” Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā/ TC Origo tiks atklāts 23.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.
 
Festivāla atklāšanas koncertā piedalīsies  Tāļa Sila studija  „Grande, kas skatītājiem piedāvās fragmentu no baleta „Īkstīte”, tāpat ar priekšnesumiem priecēs „Riga City Jazz Dance”, ansamblis „Karuselis”, Deju studija „Zadorenkna” un Tautas deju ansamblis „Zelta sietiņš”.
 
„Šajā koncertā aicinām ikvienu iepazīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību. Kā allaž, festivāla atklāšanas koncerts atspoguļo baleta mākslinieka mobilo raksturu – vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Atklāšanas koncerts dzelzceļa stacijā ir vieta Latvijas māksliniekiem, kuri pārstāv dažādus dejas un mūzikas mākslas žanrus, un tas vistiešākajā veidā parāda baleta mākslas pieejamību cilvēkam, jo stacija ir vieta, kurā apgrozās dažādu sabiedrības grupu pārstāvji,” pauž Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris.
 
 
 
 
Biļetes uz 23.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncertu un citiem pasākumiem vēl iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv
 
Балетная труппа Ballet Hispanico
21 марта на Международном балтийском фестивале балета латиноамериканская профессиональная балетная труппа Ballet Hispanico (Нью-Йорк, США).
22.02.2018
C 21 по 26 марта (в Риге, во Дворце культуры ВЭФ, - 21 марта, в Резекне, в Посольстве Латгалии «GORS», - 24 марта, в Вентспилсе, в театральном доме «Морские ворота», - 26 марта) выступает профессиональная балетная труппа Ballet Hispanico (Нью-Йорк, США), танцующая в стиле latino. Латвийским зрителям Ballet Hispanico покажет три постановки: Linea Recta, Dnzon um Con Brazos Abiertos.
Балетная труппа Ballet Hispanico была создана в 1970 году, сейчас это ведущая танцевальная компания направления latino в мире. С 2009 года ее директор – Эдуардо Виларо, который в 198 году вступил в труппу как танцор. Он в свое время танцевал в компании Элвина Эйли () в Нью-Йорке, а также получил степень магистра в сфере междисциплинарного искусства в Колумбийском колледже в Чикаго. Виларо не только хореограф – он активист в области хореографической политики и образования, участвует в советах по танцам, читает студентам лекции.
 
Вот что пишет о Ballet Hispanico пресса США: «Наконец можно услышать и увидеть латиноамериканский опыт!» (The New York Times); «12 одаренных артистов Ballet Hispanico показывают блестящее исполнение современного танца» (The Washington Post); Компания из Нью-Йорка со вкусом latinosBallet Hispanico - танцует лучше, чем когда-либо…» (Backstage)
Билеты - https://www.bilesuparadize.lv/en/events/event/62475


 
Šonedēļ notiks latviešu oriģinālbaleta “UGUNĪ” pasaules pirmizrāde
Šo ceturtdien, 11.maijā, Rīgas Latviešu biedrības namā varēs izbaudīt 22.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla visintriģējošāko notikumu – muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas „Ugunī” pasaules pirmizrādi. Šajā vakarā pirmo reizi baletā tiks izdejots sarežģītais Edgara un Kristīnes mīlas stāsts, kas top pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Ugunī” motīviem. Ar šo izrādi noslēgsies šā gada Baltijas baleta festivāls. Izrādes sākums – plkst.19.00
05.08.2017
Pie latviešu oriģinālbaleta iestudēšanas strādā horeogrāfi Lita Beiris (Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore), Regīna Kaupuža, kā arī Latvijas Nacionālā baleta solisti Baiba Kokina un Antons Freimans.
 
“Izrāde būs kā Blaumaņa domu, Jura Karlsona mūzikas un horeogrāfijas saplūšana uz vienas nots un viena emociju viļņa, no pagātnes uz šodienas realitāti,” par jauno izrādi stāsta klasiskā baleta oriģināliestudējuma idejas autore Lita Beiris, uzsverot: viņasprāt, šī Blaumaņa darbos aprakstītā tēma ir mūžīga, tālab viņai radusies doma to atspoguļot baletā. „Tēli mūsu izrādē iecerēti kā simboli, un visa radošā grupa apzinās, ka tā ir liela uzdrīkstēšanās – Blaumani uzvest baletā, šo dramaturģisko materiālu atdzīvinot laikmetīgā baleta izrādē,” atzīst Lita Beiris.
 
Savukārt Antons Freimans, kas atveidos Edgaru un ir viens no izrādes horeogrāfiem, neslēpj – darbs pie izrādes nav vienkāršs, un arī viņam pašam tas ir pārsteigums – vērot procesu un to, kā topošajā izrādē sadzīvo četru horeogrāfu temperaments.
 
Galvenajās lomās: Latvijas Nacionālā baleta solisti Margarita Demjanoka (Kristīne), Antons Freimans (Edgars), Annija Kopštāle (Matilde); izrādē piedalīsies arī Aleksandra Astreina, Māris Spriņģis, Kristapts Jaunžeikars. Par telpas vizuālo iekārtojumu un tērpiem rūpēsies māksliniece Anita Znutiņa, bet izrādes videonoformējums ir Alda Kopštāla pārziņā.
 
Atgādināsim, ka topošās izrādes izvēlētais spēles laukums ir Latviešu Biedrības nama skatuve, kur tikušas izrādītas visas  Rūdolfa Blaumaņa lugas.
 
Biļetes uz izrādi „Ugunī“ vēl var iegādāties „Biļešu Paradīzes“ kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv. Studenti un pensionāri biļetes var iegādāties ar 50% atlaidi!
 
Pekinas Dejas teātra izrāde Rīgā
Latvijā turpinās 22. starptautiskais Baltijas baleta festivāls, pēc kura ielūguma Latvijā ar viesizrādēm ieradās Pekinas Dejas teātra dejotāji. Vakar skatītāju pilnā Latvijas Nacionālās operas un baleta zālē Ķīnas modernā baleta mākslinieki piedāvāja izrādi ar trīs ļoti atšķirīgiem baleta viencēlieniem. Tos vēroja un skatītāju iespaidus uzklausīja Līga Gaigala
26.04.2017
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/25.04.2017-pekinas-dejas-teatra-izrade-riga.id95985/
Пекинский театр танца в Риге – весьма неоднозначно! #kultura1kB
Подходит к своему логическому завершению 22-й Международный фестиваль балета стран Балтии. Кульминацией этого года стало выступление Пекинского театра танца (Beijing Dance Theater), состоявшееся накануне в Латвийской национальной опере.
25.04.2017

«Очень неоднозначно!» - сказала знакомая корреспонденту Rus.lsm.lv уже после первого отделения. «А что ты хочешь, это же китайцы!» - пришлось ответить безо всякого юмора. 

В прошлом году пекинские гости из этой труппы были участниками гала-концерта фестиваля. Показывали, среди прочего, фрагмент из современного балета «Гамлет» - и это было однозначно потрясающе. В этом году глава фестиваля Лита Бейрис пригласила гостей из Большого Китая уже с тремя одноактными постановками, однозначно тяготеющими к популярному жанру современного танца – contemporary dance.

Первая композиция длилась примерно 20 минут – под индустриальную музыку и называлась «Прощание, тени» (Farewell, Shadows). Сцена оперы полностью обнажена, убраны кулисы, сверху спущена штанга с огнями рампы, под всем этим танцуют пять пар. Казалось, руками показывают некоторые иероглифы – перевод с китайского на многим понятный хореографический.

Между прочим, танцуют действительно легко, уверенно, и в мимолетных паузах между музыкой, даже сидя в первых рядах, не услышишь шума от приземления исполнителей, что дорогого стоит.

Второе отделение – такая же 20-минутная композиция Яд (Poison), под современную музыку рассказавшая нам историю, откровенно напоминающую библейскую историю про Адама и Еву, про змея-искусителя. И удивляло только одно: неужто китайцы тоже интересуются христианской историей? Впрочем, все может быть – глобализация...

Во всяком случае, на сцене было много-много яблок (настоящие), которые розданы женщиной-вамп каждой из пар. Так и танцевали с яблоками. Некоторые пары – вцепившись в запретный плод зубами.

Третья композиция – сорокаминутная история по мотивам сказки Оскара Уайльда  «Соловей и роза» (Nightingale and the Rose). Под совершенно классическую музыку Жоржа Бизе из «Арлезианки» - разумеется, со знаменитой «Фарандолой». И тут был почти настоящий соловей (артист балета с элегантным хвостом), перья, падающие с колосников сцены, и даже настоящая роза.

То, что роза настоящая – Rus.lsm.lv убедился по окончании спектакля, когда на сцену, чтобы поздравить артистов и поприветствовать посла Китая в Латвии, вышла министр культуры Латвии Даце Мелбарде. Лепестки рассыпавшейся розы оказались настоящими, перья – тоже, но не соловьиными все-таки. Впрочем, в Китае действительно все неоднозначно.

Пекинский театр танца основан в 1989 году. Руководительница театра – хореограф Ван Юаньюань (Wang Yuan-Yuan) работает вместе с сценографом и визуальным художником танцев Тан Шаоян (Tan Shaoyuan( и c художником по свету Хан Джианг (Han Jiang).
http://www.lsm.lv/ru/statja/kultura/pekinskiy-teatr-tanca-v-rige--vesma-neodnoznachno-kultura1kb.a234136/

Čikāgas džeza dejas meistari Latvijā
Vai jūs zināt, ka laikā, kad Amerikā 20. gadsimta sākumā Ņūorleānā sāka attīstīties un kļūt populāra džeza mūzika, izveidojās arī džeza deja. Tās stils un kustības tika aizgūtas no afrikāņu vergu dejām. Mūsdienās džeza deja kļuvusi par profesionālu dejas virzienu un to klātienē šajās dienās var vērot Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmā, jo Latvijā viesojas viena no pasaules slavenākajām džeza dejas skolām «Čikāgas Džordano dejas kompānija». Turpina Līga Gaigala...
12.04.2017

TV sižets

22.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā ar veltījumu vecmāmiņai – latviešu baleta prīmai Mirdzai Kalniņš – viesosies itāliešu horeogrāfe Benedeta Kapana
23.aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” ar izrādi “Saknes”, kas veltīta viņas vecmāmiņai – Latvijas laika baleta prīmai Mirdzai Kalniņš – viesosies itāliešu dejotāja un horeogrāfe Benedeta Kapana (Benedetta Capanna). Izrādes sākums – plkst.19. Kā uzsver festivāla direktore Lita Beiris, šī izrāde ir viena no šā gada festivāla lielākajiem pārsteigumiem.
11.04.2017

“Pirms diviem gadiem Benedeta bija ieradusies Latvijā, lai uzzinātu ko vairāk par savas dzimtas saknēm, jo Benedetas vecmāmiņa bija Mirdza Kalniņš, viena no pirmajām latviešu baleta solistēm, kas mācījās un dejoja moderno baletu. Benedeta ir pabijusi visos arhīvos, meklējusi vēsturiskos materiālus, un, manuprāt, tas ir brīnišķīgi,” atzīst festivāla direktore Lita Beiris, turpinot: “Savus atradumus, pārdzīvojumus un emocijas Benedeta ir ielikusi tehniski pārdomātā izrādē “Saknes”, kur deju papildinās arī foto, video projekcijas un dažādi citi efekti.”
 
Izrādē izmantota Vittorino Naso, Karola Maceja Šimanovska un A.Plisevskas mūzika, video režisors ir Mauro Raponi, tērpu māksliniece – Paola Bonesso, video pētījuma autore – Beatrice Proietti, bet biogrāfiskos materiālus pētījusi Astra Šmite.
 
Pati Bendeta Kapana par gaidāmo izrādi raksta: “Starp ēnām un gaismām mēs satiekam mūsu pagātni un mūsu mūsdienas. Tas ir kā ceļot paralēlās pasaulēs, piedzīvot tās un dejot starp tām. Tēli rodas no nekurienes. Kā mozaīkas gabaliņus es vēlētos salikt tos vietās, bet tā vietā tie ieliek mani pašu telpā un laikā ... manas atmiņas telpā un laikā ... viņas atmiņu telpā un laikā. Es neko neradu, bet ļauju šīm dejām plūst caur mani kā svētkos, un atziņas – mūsu nesenās pagātnes trauslums –savijas, lai gan tās šķir gadi. Mēs dzīvojam mūsu pretrunās. Mēs dzīvojam tajā, ko mēs atstājam mantojumā citiem.”
 
Benedeta Kapana (Benedetta Capanna) ir horeogrāfe un dejotāja no Romas. Viņas horeogrāfiskie meklējumi gūst enerģiju un iedvesmu no viņas Vidusjūras un Baltijas saknēm un vairāk nekā divdesmit gadu ilgām jogas studijām. Benedeta ir aktīva horeogrāfe un ārštata izpildītāja kopš 1998.gada, pārmaiņus uzturoties Romā un Ņujorkā. Kopš 2009. gada kā asociētā CORE (Coordinamento Regionale della Danza e della Arti Performative del Lazio) horeogrāfe viņa ir saņēmusi dotācijas un bijusi aspirante darbam pie saviem horeogrāfijas projektiem. Kopš 2013.gada Bendeta saņem atbalstu no MIBACT (Kultūras mantojuma, kultūras darbības un tūrisma ministrijas), sadarbojoties ar Kultūras asociāciju “Excursus Onlus”. Viņa ir viesmāksliniece nozīmīgos festivālos un pasākumos gan Itālijā, gan citviet Eiropā, kā arī ASV un Japānā.
Benedeta sadarbojas ar Fara Sabina teātri Potlahā, Mākslas akadēmiju Romā, Diānas teātri Neapolē un Kairos itāļu teātri Ņujorkā. Viņa sadarbojas ar daudziem mūziķiem un komponistiem, piemēram, basistu Metjū Garisonu, perkusionistu Vittorino Naso, komponisti Kočetu Kučiarelli. Bendeta Kapana ir Pūlas 15.Starptautiskā dejas filmu festivāla Berlīnē un DMJ Starptautiskā videodeju festivāla 2015 Saitama mākslas teātrī uzvarētāja. Plašāka informācija par Benedetu pieejama viņas mājaslapā: www.benedettacapanna.it
 
Biļetes uz izrādi „Saknes“ var iegādāties „Biļešu Paradīzes“ kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv.
 
 
Intervija ar Litu Beiris
Piedāvājot skatītājiem Čikāgas, Pekinas un Itālijas deju kompāniju izrādes, visu aprīli vairākās pilsētās norisināsies starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Tā devīze joprojām ir «No klasikas līdz avangardam», bet šā gada tēma ir «Mīlestība».
Programmā paredzēts tradicionālais atklāšanas koncerts Rīgas dzelzceļa stacijā, kurā tiks izdejotas populāru operešu melodijas. Un tā kā tieši šodien ir Baltijas baleta festivāla sākums, esam studijā aicinājuši tā direktori Litu Beiris.
07.04.2017
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/07.04.2017-intervija-ar-litu-beiris.id94670/
22.Starptautisko Baltijas baleta festivālu atklās ar krāšņu koncertu Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā
Jau pēc divām dienām – piektdien, 7.aprīlī – ar tradicionālo atklāšanas koncertu Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā sāksies 22.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Koncerta sākums – plkst.17.
05.04.2017
Šogad atklāšanas koncertā rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs RIGA CITY JAZZ DANCE, Evilenas Protektores kvintets, deju grupa “Ritms” (vadītāja Elīna Gaitjukeviča), Allas Duhovas deju skolas “Todes” dejotāji un Māra Pūra stepa dejotāji.
 
„Džeza deja ir mana saruna ar apkārtējo pasauli bez vārdiem, bez robežām, bez bailēm! Džeza deja palīdzēja man sajust īsto brīvību, kustības un domas brīvību! Tā ir īpaša attieksme pret sevi un citiem! Enerģija, spēks, virzība savienojumā ar plastiskumu un eleganci – tas viss ir raksturīgs manai džeza dejai!” atzīst Alisa Košeļeva, RIGA City Jazz Dance vadītāja, džeza dejas speciāliste un pedagoģe.
 
Savukārt Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris, aicinot ikvienu apmeklēt šā gada festivāla pasākumus, uzsver: “Un tā no festivāla uz festivālu, jau divdesmit otro reizi, soli pa solim es uzrunāju cilvēkus darot, mīlot un sakot: „Iepazīsti baleta mākslas un dejas pasaules daudzveidību, dinamiku un novitātes!” Katrs festivāla notikums ir kā ceļojums un atklājums plašajā baleta okeānā. No sirds sakām paldies visiem, kas palīdz, atbalsta un saprot mūs!”
 
Atgādināsim, ka 22.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 7. līdz 24.aprīlim, un šogad tajā viesosies deju grupa “Giordano Dance Chicago” (ASV), Pekinas Dejas teātris un itāliešu horeogrāfe Benedeta Kapanna. Tāpat festivāla ietvaros norisināsies Zviedrijas dejas filmu vakars, savukārt 11.maijā paredzams īpašs notikums dejas un baleta dzīvē – Rīgas Latviešu biedrības namā notiks muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas “Ugunī” pirmizrāde.
 
Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” un “Biļešu servisa” kasēs.
 
 
Par festivāla aktualitātēm lasiet:
www.ballet-festival.lv
Sociālajā tīklā www.Facebook.com / Balletfestival
 
 
22.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā notiks Zviedrijas dejas filmu vakars
20.aprīlī intelektuālajā kultūras klubā Film Noir (kinoteātrī Splendid Palace) 22.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Zviedru institūtu norisināsies Zviedrijas dejas filmu vakars. Tajā tiks demonstrētas četras filmas: THE LODGE (Ala); LONGING TO FLY / TO FALL (Ilgas lidot / Ilgas krist), OUTSIDE IN (Iekšpus) un THE RAIN (Lietus). Filmu vakara sākums – plkst.18. Ieeja pasākumā – bez maksas.
20.03.2017
Outside in
Zviedru institūta prezentētās četras filmas, kas radītas pēdējo desmit gadu laikā, iepazīstina ar zviedru deju, plašu horeogrāfu spektru un dažādiem dejas stiliem. Filmu atšķirīgais tapšanas veids balstās uz tādiem estētikas instrumentiem kā forma, kompozīcija, ritms, gaisma un skaņa. Ritms ir kā kopsaucējs un viens no elementiem, kas raksturo gan filmu, gan deju, un tātad – arī dejas filmu. Ritma virzošais spēks vijas caur mēģinājumiem un variācijām, montāžu un demontāžu, attēla kompozīciju un ātrumu. Telpas un laika daļas un to vibrācijas ir stāstu veidojošie centrālie elementi. Šie stāsti aptver visu ikdienas dzīves absurdu līdz pat sirreālistiskiem sapņiem, līdz pat klusumā koncentrētam skaistumam.
 
Zviedrijas dejas kritiķe Sesīlija Ulsone (Cecilia Olsson) raksta, ka Zviedrijā neatkarīgās dejas joma vienmēr ir bijusi vāja gan finansiālajā, gan izpildītāju resursu ziņā. Arī dejas žanra uzplaukums, kas bija vērojams 20.gadsimta astoņdesmitajos gados, neveicināja dejai veltītu filmu rašanos, savukārt tehniskās problēmas un izmaksas radīja nepārvaramas grūtības. Tomēr vienlaikus ar tehnikas attīstību arvien vairāk zviedru horeogrāfu un brīvmākslinieku ir strādājuši pie dejas filmām. Deviņdesmitajos gados jaunā horeogrāfu paaudze, kas darbojās gan televīzijā, gan kā neatkarīgi producenti, atjaunoja interesi par šīm filmām, un tās kļuva tikpat pieprasītas kā savulaik tradicionālie skatuves šovi.
 
Dejas filmas, līdzīgi šiem stāstiem, protams, ir mākslas forma, kas svārstās uz robežlīnijas. Tās pauž kosmopolītisku avangardismu un rāda mums imagināras pasaules, kur saplūst kopā realitāte un fantāzija un kur labi zināmu žanru noteikti modeļi sabrūk, lai atkal parādītos jaunās formās. Kur skatītājam paša spēkiem jāveido interpretācijas, balstītas uz paša domām un jūtām.
Šī filmu kolekcija veidota,  par mērķauditoriju izvēloties jauno skatītāju.
 
THE LODGE //ALA
Koncepcijas autori, režisori: Gunilla Heilborna (Gunilla Heilborn) un Mortens Nilsons (Mårten Nilsson)
Mūzikas autors:  Kims Hiorteijs (Kim Hiorthøy)
Henriks sapulcina draugus savā vasaras mājā, kas atrodas dziļi mežā pie ezera. Kā pilsētnieki uztvers dabu? Kā viņi sapratīsies viens ar otru?
 
LONGING TO FLY / TO FALL // ILGAS LIDOT/ILGAS KRIST
Koncepcijas autore, režisore, komponiste, vokāls:  Ērika Janungera (Erika Janunger)
Producents un horeogrāfs: Oskars Frisks (Oskar Frisk)
Divi cilvēki dzīvo tādā pasaulē, kur apslēpti spēki izraisa negaidītas, savdabīgas kustības un notikumus. Šī filma ir dejas, kino, dizaina un mūzikas sintēze.
 
OUTSIDE IN // IEKŠPUS
Koncepcijas autors, horeogrāfs: Tūve Skeidsvols (Tove Skeidsvoll)
Režisors: Pēters Šēvins (Peter Sjövin)
Mūzikas autors: Juhanness Burstrems (Johannes Burström)
Sesīlija dejo mežā. Nekas nav tāds, kā izskatās, un Sesīlija nolemj iet savu ceļu...
 
THE RAIN // LIETUS
Režisors un horeogrāfs: Pontuss Lidberjs (Pontus Lidberg)
Režisors Ralfs Everss (Ralph Evers)
Ikdienišķa vide, dažāda vecuma cilvēki; kopīga tēma caurvij filmu un savieno epizodes kopā.
 
Biļetes uz 22.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla koncertiem var iegādāties Biļešu Paradīzes un Biļešu Servisa kasēs un internetā.
 
Tuvojas Baltijas baleta festivāls un tā īpašie notikumi un īpašās tikšanās
Straujiem soļiem tuvojas 22. starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Tas sola daudz interesantu notikumu, to skaitā baletā pirmo reizi tiks izdejots sarežģītais Edgara un Kristīnes mīlas stāsts no Rūdolfa Blaumaņa “Purva bridēja”. Šogad festivāla rīkotāji sola arī kādu īpašu satikšanos ar baleta leģendu Mirdzu Kalniņu caur viņas mazmeitas dejotājas prizmu.
16.03.2017

Raidījums onlainā - http://www.lsm.lv/lv/raksts/teatris-un-deja/kultura/tuvojas-baltijas-baleta-festivals-un-ta-ipasie-notikumi-un-ipasas-tiksanas.a228236/ https://failiem.lv/u/azmjhsv7

Rīgā ir kāda pasena tradīcija. Kad sākas Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, tad uz dažām stundām baleta pasaule no ierastā Baltā nama pārceļas uz Centrālo staciju un puantēs tērptās kājas piruetes griež tur. Tā būs arī šogad – 7.aprīlī.

"Skanēs mūzika pa visu staciju, un tas arī pulcē ap tūkstoš cilvēku. Būs dejotāji ar savu azartu, un arī dziedātāji šogad, jo kā tad operete bez dziedātājiem," atklāj 22.starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris.

Festivāls šogad ciemos gaida Pekinas Dejas teātri un pirms vairāk nekā pusgadsimta ASV izveidoto Čikāgas Džordano dejas kompāniju.

"Vienīgā profesionālā, īstā, reālā klasiskā džeza dejas kompānija ar meklējumiem uz nākotni, ar meklējumiem laikmetīgajā džezā ar pilnīgu tehnikas pārvarēšanu un iespējām," turpina Lita Beiris.

Turklāt festivāla programma izplešas arī ārpus galvaspilsētas un koncerti būs skatāmi arī Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī. Šī gada īpašais pārsteigums – veltījums kādreizējai Latvijas laika primadonnai Mirdzai Kalniņš, ko no Itālijas atvedīs viņas mazmeita - dejotāja un horeogrāfe Benedeta Kapanna.

"Viņa ir visos arhīvos bijusi, gan operas arhīvos, gan citos. Vēsturiskos materiālus meklējusi, un tas bija kā veltījums savai vecmāmiņai. Tas ir vienkārši brīnišķīgi," saka festivāla rīkotāja.

Par vienu no visu laiku spilgtākajām baleta dejotājām ne reizi vien audzēkņiem stāstījusi baleta vēstures skolotāja Inita Saleniece-Purmale.

"Gados, kad Rīgas baletā strādā izcilā krievu baletmeistare Aleksandra Fjodorova, parādās arī  solistes Mirdzas Kalniņas vārds. Un jāteic, ka parādās jebkurā kritikā par katru izrādi, par katru lomu. Un, protams, šie kritiķu vārdi ir visnotaļ cildinoši, pēc kā mēs varam spriest, ka viņa bijusi tehniski spēcīga, ārkārtīgi skaista, šarmanta, dejotāja," stāsta baleta un teātra vēstures skolotāja Inita Saleniece-Purmale. "Vēl kāds interesants fakts, ka viņa bijusi viena no pirmajām balerīnām, kas ir mācījusies moderno baletu, jo tanī laikā iestudēja šeit modernā baleta izrādes."

Taču jau pēc oficiālās festivāla programmas, pasaules pirmizrādi ar Jura Karsola mūziku piedzīvos Edgara un Kristīnes sarežģītais mīlas stāsts no Rūdolfa Blaumaņa lugas “Purva bridējs”, kurā meistarību apvieno trīs horeogrāfi.

"Man radās doma - šī tēma ir mūžīga un vajadzētu šo baletu atspoguļot mūsu laikā ar mūsu acu skatījumu," uzsver Lita Beiris.

Tēli lugā iecerēti kā simboli, un radošā grupa apzinās, ka tā ir liela uzdrīkstēšanās - Blaumani uzvest baletā.

22.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ieskaņā – fotoizstāde “Deja bez robežām” Rīdzenes ielā
22.Starptautiskā Baltijas baleta festivāls ieskaņā notiks fotoizstāde “Deja bez robežām”, kas no 15.marta līdz 2.aprīlim būs aplūkojama Rīdzenes ielā, tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”.
03.07.2017
 “Šīs fotoizstādes mērķis ir iepazīstināt gan ar izcilu ārvalstu dejas kompāniju izrāžu šedevriem, ko veidojuši ievērojami fotomākslinieki. Tvert mirkli dejā ir viens no sarežģītākajiem procesiem fotomākslinieka darbā, un tieši to mēs centīsimies parādīt,” saka Starptautiskā Baltijas baleta festivāla prezidente Lita Beiris, piebilstot: “Turklāt šie unikālie iemūžinātie foto mirkļi ilgs nevis tikai dažas sekundes, bet gan teju trīs nedēļas!”
 
Izstādē apskatāmās fotogrāfijas atspoguļos Pekinas Dejas teātra  mākslinieku nepārspējamo radošo sniegumu brīnumainos mirkļus, unikālos Čikāgas Džordano dejas kompānijas (Giordano Dance Chicago) džeza dejotājus no ASV, ļaus ielūkoties veltījumā kādreizējai  Latvijas baleta prīmai Mirdzai Kalniņai viņas mazmeitas – itāļu  dejotājas un horeogrāfes Benedetas Kapanas (Benedetta Capanna) – emocionālajā sniegumā, iepazīstinās ar Latvijas Operetes fonda dejotāju krāšņo un  aizrautīgo priekšnesumu, kā arī sniegs ieskatu topošajā muzikāli horeogrāfiskajā fantāzijā “Ugunī”, kura pasaules pirmizrāde 11.maijā notiks Rīgas Latviešu biedrības namā.
 
Savukārt t/c “Galerija Centrs” vadītāja Zita Siliņa uzsver: “Esam pateicīgi par ilggadīgo sadarbību un jūtamies pagodināti būt daļa no Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmas arī šogad. Rīdzenes iela ir atvērta kultūrtelpa ikvienam un vienmēr. Tā ir vieta, kur visaugstākā līmeņa māksla uzrunā un satiek visplašāko auditoriju!”
 
 
Atgādināsim, ka 22.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 7. līdz 24.aprīlim, skatītājiem piedāvājot tradicionālo festivāla atklāšanas koncertu Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā (t/c “Origo), Čikāgas Džordano dejas kompānijas koncertus, Pekinas Dejas teātra priekšnesumus, Zviedrijas dejas filmu vakaru, Benedetas Kapanas izrādi “Saknes”, kas veltīta Latvijas baleta primadonnai Mirdzai Kalniņai, kā arī muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas “Ugunī” pasaules pirmizrādi.
 
 
Biļetes uz festivāla izrādēm pieejamas “Biļešu Paradīzē” un “Biļešu servisā”.
 “Šīs fotoizstādes mērķis ir iepazīstināt gan ar izcilu ārvalstu dejas kompāniju izrāžu šedevriem, ko veidojuši ievērojami fotomākslinieki. Tvert mirkli dejā ir viens no sarežģītākajiem procesiem fotomākslinieka darbā, un tieši to mēs centīsimies parādīt,” saka Starptautiskā Baltijas baleta festivāla prezidente Lita Beiris, piebilstot: “Turklāt šie unikālie iemūžinātie foto mirkļi ilgs nevis tikai dažas sekundes, bet gan teju trīs nedēļas!”
 
Izstādē apskatāmās fotogrāfijas atspoguļos Pekinas Dejas teātra  mākslinieku nepārspējamo radošo sniegumu brīnumainos mirkļus, unikālos Čikāgas Džordano dejas kompānijas (Giordano Dance Chicago) džeza dejotājus no ASV, ļaus ielūkoties veltījumā kādreizējai  Latvijas baleta prīmai Mirdzai Kalniņai viņas mazmeitas – itāļu  dejotājas un horeogrāfes Benedetas Kapanas (Benedetta Capanna) – emocionālajā sniegumā, iepazīstinās ar Latvijas Operetes fonda dejotāju krāšņo un  aizrautīgo priekšnesumu, kā arī sniegs ieskatu topošajā muzikāli horeogrāfiskajā fantāzijā “Ugunī”, kura pasaules pirmizrāde 11.maijā notiks Rīgas Latviešu biedrības namā.
 
Savukārt t/c “Galerija Centrs” vadītāja Zita Siliņa uzsver: “Esam pateicīgi par ilggadīgo sadarbību un jūtamies pagodināti būt daļa no Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmas arī šogad. Rīdzenes iela ir atvērta kultūrtelpa ikvienam un vienmēr. Tā ir vieta, kur visaugstākā līmeņa māksla uzrunā un satiek visplašāko auditoriju!”
 
 
Atgādināsim, ka 22.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 7. līdz 24.aprīlim, skatītājiem piedāvājot tradicionālo festivāla atklāšanas koncertu Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā (t/c “Origo), Čikāgas Džordano dejas kompānijas koncertus, Pekinas Dejas teātra priekšnesumus, Zviedrijas dejas filmu vakaru, Benedetas Kapanas izrādi “Saknes”, kas veltīta Latvijas baleta primadonnai Mirdzai Kalniņai, kā arī muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas “Ugunī” pasaules pirmizrādi.
 
 
Biļetes uz festivāla izrādēm pieejamas “Biļešu Paradīzē” un “Biļešu servisā”.
 
22.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā ar trim izrādēm un meistarklasi viesosies slavenā “Čikāgas Džordano dejas kompānija”
Vieni no šā gada Starptautiskā Baltijas baleta festivāla īpašajiem viesiem ir 1963.gadā dibinātā “Čikāgas Džordano dejas kompānija” (Giordano Dance Chicago / GDC), kuras priekšnesumu varēs noskatīties 9.aprīlī Preiļu novada Kultūras centrā, 11.aprīlī – Ventspils teātra namā “Jūras Vārti”, 13.aprīlī Rīgas Kongresu namā, savukārt 10.aprīlī notiks Čikāgas Džordano dejas kompānijas baletmeistara vadītā meistarklase dejotājiem un baleta māksliniekiem. Čikāgas dejotāji Preiļos, Rīgā un Ventspili rādīs horeogrāfiskās džeza ekspresijas EXit4, Cesura, Alergia, Grusin Suite un Shirt off My Back.
02.03.2017
 Ne velti Čikāgas laikraksts Chicago Sun-Times pirms kāda laika rakstīja: “Ar savām sensacionālajām izrādēm nedēļas nogalē Giordano Dance Chicago pierādīja, ka tai pieder ievērojama vieta pilsētas dejas elitē. Tai ir ne tikai pirmklasīgi dejotāji un spīdoša scenogrāfija, bet – kas vēl svarīgāk – arvien plašāks repertuārs ...” Par to pārliecināsies arī tie skatītāji, kas Čikāgas dejotāju sniegumu izbaudīs 22.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā.
 
“Čikāgas Džordano dejas kompānija” (Giordano Dance Chicago / GDC) ir ASV džeza dejas kompānija, kas ar savu dinamisko sniegumu un daudzveidīgo repertuāru valdzina skatītājus visā pasaulē. Kā uzsver dejas kompānijas vadītāja Nana Džordano, “GDC misija ir radīt inovatīvas džeza dejas horeogrāfijas, bieži vien no jauna definējot un paplašinot džeza dejas būtību, un iepazīstināt ar to dažāda vecuma un dažādas etniskās izcelsmes cilvēkus”. GDC nepārtraukti saņem gan kritikas, gan skatītāju atzinību visā pasaulē. Savas darbības 50 gadu jubilejā GDC dejotāju foto pirms vairākiem gadiem rotāja  “Dance Magazine“ marta numura vāku.
 
Giordano Dance Chicago dibināta 1963.gadā kā Dance Incorporated Chicago, bet 1966.gadā pēc vairākkārtējām tiešraidēm Čikāgas sabiedriskajā TV pārtop par  Giordano Dance Company. 1968.gadā GDC ar amerikāņu džeza dejas priekšnesumu piedalījās Maskavas Lielā baleta turnejā un atstāja tik labu iespaidu, ka ielūgums tika pagarināts, bet jau 1974.gadā GDC kļuva par pirmo džeza deju kompāniju, kas turnejā apceļoja Padomju savienību.  Jau vairāk nekā 54 gadus GDC ir sajūsminājusi publiku gan ASV, gan citur pasaulē: Vācijā, Francijā, Itālijā, Brazīlijā, Šveicē, Turcijā, Krievijā, Bahamu salās, Kanādā, Meksikā, Gvatemalā un Japānā. GDC ir arī vadošā deju kompānija Jazz Dance Pasaules kongresā, kas ir norisinājies daudzās ASV un pasaules vietās, tostarp Kenedija centrā Vašingtonā, Bufalo universitātē, Fēniksā, Čikāgā un Point Park universitātē Pitsburgā, Japānas Chukio universitātē, Vācijā, Meksikā, Kostarikā. Papildus savam darbam uz skatuves GDC izglīto dejas mākslā arī dažādu sociālo grupu pārstāvjus. Katru gadu Čikāgas valsts skolās dejotāji novada vairāk nekā 300 meistarklases. Inovatīvas un panākumiem bagātas izrādes, horeogrāfiski projekti un semināri skolās un dzīvojamos kvartālos ir raksturīga Giordano Dance Chicago iezīme.
 
Informācija par māksliniekiem pieejams šeit: www.giordanodance.com;
video varat noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=HC7uAGdmF9Y
 
 
Biļetes uz Džordano Čikāgas deju kompānijas izrādēm pieejamas “Biļešu Servisa” tīklā (uz Rīgas izrādi), kā arī koncertu norises vietās – Preiļos un Ventspilī.
 
 
MUZIKĀLI HOREOGRĀFISKA FANTĀZIJA “UGUNĪ”. PASAULES PIRMIZRĀDE
11.maijā plkst.19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā
28.02.2017
22.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls noslēgsies ar pasaules pirmizrādi – muzikāli horeogrāfisko fantāziju “Ugunī”, kas tapusi pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Ugunī” motīviem. Izrādes mūzikas autors ir komponists Juris Karlsons, un to iestudē trīs horeogrāfi – Lita Beiris (viņa ir arī Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore), kā arī Latvijas Nacionālā baleta solisti un jaunie horeogrāfi Aleksandra Astreina un Antons Freimans. “Izrāde būs kā Blaumaņa domu, Jura Karlsona mūzikas un horeogrāfijas saplūšana uz vienas nots un viena emociju viļņa, no pagātnes uz šodienas realitāti,” par jauno izrādi stāsta klasiskā baleta oriģināliestudējuma idejas autore Lita Beiris.
Galvenajās lomās: Latvijas Nacionālā baleta solisti Margarita Demjanoka (Kristīne), Antons Freimans (Edgars), Annija Kopštāle (Matilde); izrādē piedalīsies arī Aleksandra Astreina, Māris Spriņģis, Kristapts Jaundžeikars. Par telpas vizuālo iekārtojumu un tērpiem rūpēsies māksliniece Anita Znutiņa.
 
 
Benedetas Kapannas (Benedetta Capanna, Itālija) izrāde “Saknes” – veltījums vecmāmiņai, Latvijas baleta primadonnai Mirdzai Kalniņai
23.aprīlī plkst.19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā ZIRGU PASTS
28.02.2017
“Starp ēnām un gaismu satiekam mūsu pagātni un mūsu tagadni. Tas ir tāpat kā ceļot paralēlās pasaulēs, dzīvot un dejot starp tām. Attēli parādās no nekurienes…  Tāpat kā man patīk puzles fragmentiem palīdzēt atrast to īsto vietu, tāpat tie mani aizved laikā un telpā. Manās atmiņās… viņas atmiņās… Es nevaru izveidot neko, taču ļauju caur sevi plūst šīm dejām tāpat kā svētkos, mēģinu atrast kopīgo viņas pagātnē un manā pagātnē, ko atdala gadi, sapīt to kopā. Jo – mēs dzīvojam mūsu pretrunās un tajā, ko atstājam citiem,” saka izrādes horeogrāfe Benedeta Kapanna.
Benedetta Capanna ir horeogrāfe un dejotāja no Romas. Viņas horeogrāfiskie meklējumi gūst enerģiju un iedvesmu no viņas Vidusjūras un Baltijas saknēm un vairāk nekā divdesmit gadu ilgām jogas studijām. Caur ķermeņa izpēti tā bezgalīgajās dinamiskajās iespējās mazā telpā, ko rada paša ķermeņa ierobežojumi, viņa vēlas ietilpināt cilvēka trausluma dzeju, tā svētumu un kaisles steidzamību. Viņa ir aktīva horeogrāfe un ārštata izpildītāja kopš 1998. gada, pārmaiņus uzturoties Romā un Ņujorkā. No 2009. gada kā asociētā CORE (Coordinamento Regionale della Danza e della Arti Performative del Lazio) horeogrāfe, viņa ir saņēmusi dotācijas un bijusi aspirante darbam pie saviem horeogrāfijas projektiem.
Izrādē izmantota Vittorino Naso, Karola Maceja Šimanovska un A.Plisevskas mūzika. Video režisors: Mauro Raponi, tērpu mākslinieks: Paola Bonesso, video pētījums: Beatrice Proietti, biogrāfisko materiālu pētījums: Astra Šmite.
 
Giordano Dance Chicago
Vieni no šā gada festivāla viesiem būs “Giordano Dance Chicago” (ASV, Čikāga), kas Latvijas skatītājiem varētu būt pazīstama jau kopš savas pirmās viesošanās reizes 2006.gadā.
11.02.2017

Noskatīties viņu priekšnesumus varēs 9.aprīlī Preiļu novada Kultūras centrā,  11.aprīlī Ventspils teātra namā “Jūras Vārti”,  13.aprīlī Rīgas Kongresu namā,  tāpat paredzēts, ka 10.aprīlī notiks Čikāgas deju kompānijas baletmeistara vadītā meistarklase dejotājiem un horeogrāfiem.

"Giordano Dance Chicago" (GDC) ir Amerikas izcelsmes džeza dejas kompānija, kas visā pasaulē valdzina auditoriju ar savu dinamisko sniegumu un daudzveidīgo un plaši uzrunājošo repertuāru.

""Giordano Dance Chicago" misija ir radīt un sniegt jaunu un inovatīvu džeza dejas horeogrāfiju, bieži vien no jauna definējot un paplašinot pašas džeza dejas definīciju, un nest šo nenovērtējamo amerikāņu mākslas formu visu vecumu un visu etnisko izcelsmju publikai," pauž kompānijas pārstāvji, piebilstot - GDC mērķis ir arī saglabāšana un sekmēt "Giordano Technique" attīstību.  "Neatkarīgi no tā, vai esam uz skatuves vai studijā, mēs cenšamies bagātināt dzīvi caur deju," saka dejotāji.

Pazīstama ar savu augsto meistarību, GDC nepārtraukti saņem kritikas un skatītāju atzinību visā pasaulē. Pieminot GDC 50. jubilejas sezonu, kompānija tika pagodināta ar vāka publikāciju 2013.gada marta žurnālā "Dance Magazine".

"Giordano Dance Chicago" biogrāfija aizsākās 1963.gadā kā "Dance Incorporated Chicago", un kļuva par "Giordano Dance Company" 1966.gadā, kad daudzas tās tiešā ētera uzstāšanās tika raidītas Čikāgas sabiedriskajā televīzijā WTTW. 1968.gadā GDC sniedza amerikāņu džeza dejas priekšnesumu leģendārajā Maskavas Lielā baleta turnejā, un atstāja tik labu iespaidu, ka ielūgums tika pagarināts, līdz ar to 1974.gadā GDC kļuva par pirmo džeza kompāniju, kas ar turneju apceļoja Padomju Savienību.

Jau vairāk nekā 54 gadus GDC ar savu amerikāņu džeza deju sajūsmina publiku ASV un pasaulē - Vācijā, Francijā, Itālijā, Brazīlijā, Šveicē, Turcijā, Krievijā, Bahamu salās, Kanādā, Meksikā, Gvatemala, un Japānā. GDC arī ir vadošā deju kompānija "Jazz Dance" Pasaules kongresā, kas ir norisinājies gan ASV, tostarp Kenedija centrā Vašingtonā, Bufalo universitātē, Japānas Chukio universitātē, Fēniksā, Čikāgā un "Point Park" universitātē Pitsburgā, gan citviet pasaulē - Vācija, Meksikā, Kostarikā.

Papildus savam darbam uz skatuves, GDC bagātina dzīvi, izmantojot tādas informēšanas programmas un darbības, kas atbilst dažādām un nepietiekami uzrunātām kopienām. Katru gadu Čikāgas valsts skolās notiek vairāk nekā 300 apmācības klases.

Inovācijas un panākumi, veidojot izrādes, horeogrāfiskus projektus un seminārus skolās un dzīvojamos kvartālos, ir raksturīga "Giordano Dance Chicago" sevišķā mantojuma iezīme.

Vairāk informācijas par “Giordano Dance Chicago”:

http://giordanodance.org/history.html

 

Festivālu ieskandinās fotoizstāde “Deja bez robežām”

22.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls tiks ieskandināts ar fotoizstādi “Deja bez robežām”, kas no 15.marta līdz 2.aprīlim būs aplūkojama “Galerijā Centrs” Galerija Centrs

02.06.2017
“Šīs fotoizstādes mērķis ir iepazīstināt gan “Galerijas Centrs” apmeklētājus, gan pilsētas viesus ar izcilu ārvalstu dejas kompāniju izrāžu šedevriem, ko veidojuši ievērojami fotomākslinieki. Tvert mirkli dejā ir viens no sarežģītākajiem procesiem fotomākslinieka darbā,” saka Baltijas baleta festivāla prezidente Lita Beiris.

Izstādē apskatāmās fotogrāfijas atspoguļos Pekinas Dejas teātra mākslinieku nepārspējamo radošo sniegumu brīnumainos mirkļus, unikālos Giordano Dance Chicago džeza dejotājus no ASV, arī veltījumu kādreizējai Latvijas baleta prīmai Mirdzai Kalniņai viņas mazmeitas – itāļu dejotājas un horeogrāfes Benedetta Capanna / Benedetas Kapannas – emocionālajā sniegumā, kā arī Latvijas operetes fonda dejotāju krāšņo aizrautīgo priekšnesumu.

“Turklāt šie unikālie iemūžinātie fotomirkļi ilgs nevis tikai dažas sekundes, bet gan divas nedēļas,” uzsver Lita Beiris. #ridzenesiela #galerijacentrs
Ieskats 21.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla preses konferencē
2016.gada 9.maijā Rīgā norisinājās 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla preses konference
11.03.2016
 
21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts - izcili mākslinieki, spoži kontrasti
21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts piedāvās izcilu un daudzveidīgu baleta mākslinieku sniegumu. Dejas cienītājus priecēs mākslinieki no Nīderlandes, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ķīnas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.
10.03.2016
           Festivāla direktore Lita Beiris: “Baltijas baleta festivāla Galā koncertu katru gadu gaidu ar pozitīvu satraukumu, jo šis koncerts vienmēr mani iedvesmo un atklāj kādu jaunu baleta noslēpumu. Uzskatu, ka Galā koncerts pavasarī emocionāli liek uzplaukt ikvienam tā apmeklētājam, jo kur gan citur Baltijā vienuviet iespējams skatīt tik krāšņus un daudzveidīgus, izcilus dejas priekšnesumus! ”
 
        Francijas institūta Latvijā kultūras projektu koordinatore, vadības asistente Dita Podskočija: “Starptautiskais Baltijas baleta festivāls ik gadu piedāvā aizraujošu dejas panorāmu, apvienojot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgu skatījumu. Galā koncerts vienmēr ir bijis ļoti gaidīts pavasara kultūras dzīves notikums, kas uz operas skatuves pulcē izcilus mūsdienu dejotājus.”           
 
           Šogad franču laikmetīgo deju pārstāvēs Anželēna Prelžokāža kompānija. Dejotāja un horeogrāfa izveidotā kompānija, kura pagājušajā gadā atzīmēja 30 gadu jubileju, īstenojusi patiesu revolūcija mūsdienu dejā, atstājot nospiedumus arī starptautiskajā mērogā. “A. Prelžokāža horeogrāfijas spēks ir viņa atvērtībā – viņa mākslai dziļi sakņojoties klasiskā baleta tradīcijās, viņš vienmēr ir tiecies būt mūsdienīgs, izmantojot jebkuru formu, kas atbilst izvēlētajai tēmai un laikmetam,” atzīst D. Podskočija.
 
           Galā koncertā divi A. Prelžokāža trupas solisti - Klāra Marī Dezirē Frešela (Clara Marie Desiree Freschel) un Mariuss Maksims Govēns Delkūrs (Marius Maxime Gauvain Delcourt) izdejos duetu no pirmā lielā šī franču horeogrāfa veidotā iestudējuma – Romeo un Džuljeta.
 
            Skatītāji noteikti pozitīvi novērtēs Pekinas Dejas teātra (Beijing Dance Theatre) dejotāju Dzjinas Gao (Ms. Gao Jing), Cjana Džana (Zhang Qiang) un Dzje Džena (Zheng Jie)  priekšnesumu no baleta izrādes Hamlets, kas tapusi Vanas Juaņjuaņas (Ms.Wang Yanyuan) horeogrāfijā par godu Pekinas dejas teātra piecu gadu jubilejai.
 
          Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā padomnieks Lī Tao (Li Tao): “Šogad novembrī apritēs 25 gadi, kopš izveidotas diplomātiskās attiecības starp Ķīnas Tautas Republiku un Latvijas Republiku. Ar Pekinas dejas teātra mākslinieku klābūtni 21. Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā, mēs aizsākam kultūras pasākumus, kas veltīti šī notikuma atzīmēšanai. “
 
        Latvijas baleta cienītājus noteikti priecēs arī Nīderlandes nacionālā baleta teātra duets Maja Mahateli (Maia Makhateli) un Jozefs Varga (Jozef Varga). Maia Mahateli ir dzimusi Gruzijā, Tbilisi baleta solistu ģimenē, izglītojusies ASV, bet kopš 2006. gada dejo Nīderlandes nacionālā baleta trupā. Savukārt Jozefs Varga (Slovākija), ieguvis lielu pieredzi un skatītāju atzinību, dejojot dažādos nacionālajos teātros Eiropā un citviet pasaulē (Slovākija, Čehija, Zviedrija, Turcija, Somija, Itālija, Vācija, Ungārija, Krievija, Koreja, Japāna).
 
         Galā koncertā piedalīsies arī Maskavas K. Staņislavska un Ņemiroviča- Dančenko muzikālā teātra dejotāji Oksana Kardaša un Ivans Mihaļovs.
 
 
         Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts notiks 25. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā.
 
         Turpinot festivāla tradīcijas, arī 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programma ietvers dažādas mākslas formas un izpildījumus - skatītājiem visā Latvijā tiks piedāvātas dejas izrādes, koncerti, vizuālās mākslas izstādes, kino seansi un meistarklases.
 
          21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls No klasiskas līdz avangardam norisināsies no 7. aprīļa līdz 4. maijam. Festivāla norises vietas: Rīga – Latvijas Nacionālā opera, Kongresu nams; Preiļi – Preiļu novada Kultūras centrs; Rēzekne - Latgales vēstniecība GORS; Ventspils - Ventspils teātra nams Jūras vārti; Cēsis – Vidzemes koncertzāle Cēsis; Valmiera – Valmieras kultūras centrs, Liepāja -koncertzāle Lielais dzintars.
 
          Festivālu atbalsta: RĪGAS DOME, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas brīvosta, Latvijas dzelzceļš, Origo, IBM, Francijas institūts Latvijā, Rietumu bankas Labdarības fonds, Ķīnas vēstniecība, Enefit, Radi un draugi, Latgales vēstniecība GORS, teātra nams Jūras vārti, Preiļu novada dome, koncertzāle Lielais dzintars, Aldaris, Paulig, Royal hotel, Avalon hotel, Tria Robit.
 
          Biļetes uz festivāla izrādēm var iegādāties Biļešu paradīzes un Biļešu serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās. Sīkāka informāciju un detalizētu festivāla programma festivāla mājas lapā www.ballet-festival.lv
Ielūgums uz preses konferenci
Rīgā, 2016. gada 9.martā aicinām apmeklēt preses konferenci. Informēsim par 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla māksliniekiem un baleta novitātēm.
08.03.2016
 21.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla organizatori aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kur informēs par baleta pasaules novitātēm, pastāstīs par šī gada festivāla norisi un māksliniekiem, kuri pavisam drīz ieradīsies Latvijā. Preses konference notiks 9. martā pulksten 13:00 viesnīcā Radi un draugi. Preses konferencē piedalīsies:
  • 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris
  • Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārvaldes priekšniece Baiba Šmite
  • Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā padomnieks Li Tao
  • Francijas institūta Latvijā komunikācijas un jauno tehnoloģiju koordinatore Florie Baelen
  • Francijas institūta Latvijā kultūras projektu koordinatore, vadības asistente Dita Podskočija
  • Brīvā Latvija redaktore Ligita Kovtuna
Preses konference notiks 9. martā pulksten 13:00 viesnīcā Radi un draugi, Rīgā, Mārstaļu ielā 3
Priecāsimies, ja apstiprināsiet savu dalību!
Papildu informācija: Zane Dzalbe 21.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja tālr. 26590506
Deja par prāta brīvību - izrāde Opinion Public
Laikmetīgās dejas kompānijas Opinion Public (Beļģija) izrādē Opinion Public mākslinieki izdejos mūsdienu sabiedrības attiecību modeļus, meklējot atbildes uz jautājumu – kā saglabāt prāta brīvību?
07.03.2016
 
             Laikmetīgās dejas kompānijas Opinion Public (Beļģija) izrādē Opinion Public  mākslinieki izdejos mūsdienu sabiedrības attiecību modeļus, meklējot atbildes uz jautājumu – kā saglabāt prāta brīvību?
 
            Opinion Public izrādi Rīgā un Preiļos piedāvā 21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.
 
            Izrādes horeogrāfs Etienne Béchard atzīst, ka mūsdienās ir ļoti grūti  saglabāt prāta brīvību, jo cilvēki nepārtraukti atrodas mediju un dažādu sabiedrības grupu ietekmē. Mediju konstruētā realitāte bieži vien tiek uztverta par patieso, tādēļ bieži vien neesam noteicēji pār savu rīcību.
 
            21.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris: “Manuprāt, ļoti intriģējoša izrāde. Profesionāli mākslinieki ar oriģinālu skatījumu uz notikumiem sabiedrībā, kuri ar minimāliem līdzekļiem skatītājiem pavēsta ļoti daudz. Noteikti iesaku noskatīties šo izrādi, kas liek aizdomāties! ”
 
            Deju kompāniju Opinion Public veido pieci dejotāji, kuru mērķis, vadoties no savas personiskās un profesionālās pieredzes, radīt savu - atšķirīgu horeogrāfisko stilu.  Opinion Public veido izrādes par tēmām, kas svarīgas mūsdienu sabiedrībā – savstarpējās cilvēku attiecības, personīgās ambīcijas, nepārtraukta vēlme pašattīstīties. Mākslinieki iedvesmojas no aktuālajiem notikumiem un apkārtējās vides apstākļiem.
 
            21.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla piedāvātā laikmetīgās dejas kompānijas Opinion Public vienīgā izrāde Rīgā būs skatāma 19. aprīlī pulksten 19:00 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. 21. aprīlī pulksten 19:00 izrāde notiks Preiļu novada kultūras centrā.
 
            21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls No klasiskas līdz avangardam norisināsies no 7. aprīļa līdz 4. maijam. Festivāla norises vietas: Rīga – Latvijas Nacionālā opera, Kongresu nams; Preiļi – Preiļu novada Kultūras centrs; Rēzekne - Latgales vēstniecība GORS; Ventspils - Ventspils teātra nams Jūras vārti, Cēsis – Vidzemes koncertzāle Cēsis; Valmiera – Valmieras kultūras centrs, Liepāja -koncertzāle Lielais dzintars.
 
            Biļetes uz festivāla izrādēm var iegādāties Biļešu paradīzes un Biļešu serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās.
21. Baltijas baleta festivāla labdarības koncerts Māksla - iedvesmai!

21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros šogad Rīgā notiks labdarības koncerts Māksla - iedvesmai. Koncertā piedalīsies dejotāji no Pori baleta kompānijas, Lisas Nojonenas dejas skolas (Somija), Riga City Jazz dance kolektīvs un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas programmas studenti. 

Šis koncerts būs Starptautiskā Baltijas baleta festivāla dāvana tiem dejas cienītājiem, kuriem ikdienā ne vienmēr iespējams apmeklēt mākslas notikumus.

Festivāla direktore Lita Beiris: “Esmu gandarīta Rīgā piedāvāt izcilās somu horeogrāfes Lisas Nojonenas (Liisa Nojonen) Pori baleta kompānijas un viņas dejas skolas izrādi. Vienā koncertā ar Somijas māksliniekiem uzstāsies Latvijas džeza dejas vēstneši - Alisas Košeļevas vadītā trupa Riga City Jazz dance un topošie horeogrāfi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas.”

Pori dejas kompānijas un Lisas Nojonenas dejas skolas izveidotāja Lisa Nojonena ir veidojusi horeogrāfijas ļoti daudzām operām, teātriem, filmām, TV pārraidēm. Viņa ir žūrijas locekle dažādos starptautiskos konkursos, strādā kā pedagoģe vairākās Eiropas valstīs, Āzijā un ASV. Saņēmusi dažādus starptautiskus apbalvojumus, to skaitā pirmo vietu džeza dejas pasaules kongresā, nacionālo Somijas dejas balvu par savu modernās dejas pedagoģes darbu un ieguldījumu džeza dejas attīstībā.

Alisa Košeļeva, Riga City Jazz dance vadītāja, džeza dejas speciāliste un pedagoģe: “Džeza deja ir mana saruna ar apkārtējo pasauli bez vārdiem, bez robežām un bez bailēm. Koncertā Kongresu namā Riga City Jazz dance piedāvās gan jautras, gan kaislīgas, gan liriskas kompozīcijas. Skatītājiem būs iespēja gan pasmaidīt, gan aizdomāties par dzīvi.  

Riga Citu Jazz dance mērķis ir attīstīt džeža deju Latvijā. Džeza deja tapāt kā šī stila mūzika ir ļoti daudzveidīga, dejotāji to mēģinās parādīt labdarības koncertā. “Džeza deja sniedz ļoti daudz emociju, katrs skatītājs no dejas varēs ko aizgūt sev, “ sola Alisa Košeļeva.

Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Labdarības koncerts notiks 7. aprīlī 19:00 Rīgas kongresu namā. 

21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls No klasiskas līdz avangardam norisināsies no 7. aprīļa līdz 4. maijam. Festivāla norises vietas: Rīga – Latvijas Nacionālā opera, Kongresu nams; Preiļi – Preiļu novada Kultūras centrs; Rēzekne - Latgales vēstniecība GORS; Ventspils - Ventspils teātra nams Jūras vārti, Cēsis – Vidzemes koncertzāle Cēsis; Valmiera – Valmieras kultūras centrs, Liepāja - koncertzāle Lielais dzintars.

Biļetes uz festivāla izrādēm var iegādāties Biļešu paradīzes un Biļešu serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās.

Гала-концерт 21-го Балтийского Фестиваля балета – яркие контрасты
Гала-концерт 21-го Балтийского Фестиваля балета - это невероятно яркий, красочный и многообразный калейдоскоп достижений выдающихся мастеров балета. Поклонников танцевального искусства порадуют своим мастерством артисты из Испании, Франции, Нидерландов, Бельгии, Финляндии, России, Белоруссии, Китая, Эстонии, Литвы и Латвии.
21.01.2016
 
Директор Фестиваля Лита Бейрис: “Гала-концерт Балтийского Фестиваля балета я каждый год жду с радостным волнением,  поскольку эти концерты всегда вдохновляют меня,  каждый раз открывая какую-то новую тайну балета.  В этом году сюрпризом для зрителей, безусловно,  станут современные танцы в исполнении артистов балета из Китая – такое в Латвии мы все увидим в первый раз».
 
Гала-концерт станет  отражением всего того нового и талантливого, что появилось в классическом и современном танце за последнее время. Приглашенные артисты  -  ведущие солисты национальных театров балета и танцевальных коллективов, а также лауреаты престижных международных конкурсов, как из Европы, так и из других регионов мира.
 
Зрители наверняка высоко оценят  искусство танцовщиков из Испании, которые после турне по Европе получили награду за самое инновационное шоу.  Готовы убедительно заявить о себе многие европейские артисты балета – представители  известных и знаменитых балетных династий.

"Гала-концерт Балтийского Фестиваля балета  останется в памяти каждого зрителя  навсегда, как нечто невероятно яркое и прекрасное. Потому что  где еще в Латвии в одном месте можно увидеть столько красочных и разнообразных танцевальных представлений!» - убеждена Лита Бейрис.
 
Гала-концерт Международного Балтийского Фестиваля балета  пройдет 25 апреля в Латвийской Национальной опере.

Продолжая фестивальные традиции,  программа 21-го Международного Балтийского фестиваля балета также будет включать в себя различные формы искусства и исполнение  – вниманию зрителей по всей Латвии будут предложены  танцевальные представления, концерты, выставки изобразительного искусства, киносеансы и мастер-классы.
 
21-й Международный Балтийский фестиваль балета «От классики до авангарда» будет проходить с 7 апреля до 7 мая.  Места проведения фестиваля: Рига – Латвийская Национальная опера, Дом Конгрессов, Прейли – Прейльский волостной культурный центр,   Резекне – Латгальское культурное посольство GORS; Вентспилс – Гордской театр Jūras vārti;  Цесис – Видземский концертный зал «Cēsis»,  Валмиера – Валмиерский Культурный центр, Лиепая  - Концертный зал «Lielais dzintars».
 
Билеты на фестивальные представления уже совсем скоро можно будет приобрести  в кассах  «Biļešu paradīze» и «Biļešu serviss»  по всей Латвии и в интернете, а также в кассах Латвийской Национальной оперы и в местах проведения мероприятий.   Более подробная информация и программа – на домашней странице фестиваля  www.ballet-festival.lv
 
О Международном Балтийском фестивале балета:
Международный Балтийский фестиваль балета  «От классики до авангарда»  с 1995 года целенаправленно знакомит латвийское общество со всем новым, актуальным и  прогрессивным, что появляется в области профессионального танца – как  классического, так и современного, - в мировом контексте.
Основной, базовый  принцип фестиваля – сделать классическое и современное танцевальное искусство демократичным, доступным  для различных  групп латвийского общества - как в Риге, так и в других городах Латвии.  Фестиваль уже получил признание на международном уровне, стал известен в танцевальном мире далеко за пределами Латвии,  у организаторов фестиваля сложилось успешное сотрудничество с ведущими мировыми балетными коллективами, исполняющими как классику, так и современные танцы.

 
21-й Балтийский Фестиваль балета представляет спектакль фламенко мирового уровня «Кармен»
Одним из ярчайших событий Международного Балтийского Фестиваля балета в апреле 2016 года станет спектакль фламенко «Кармен», который привезут в Латвию участники Фестиваля - Агентство фламенко Антонио Андрадеса (Испания). Спектакль (хореография Маноло Марина на бессмертную музыку Жоржа Бизе) – это огненные, полные страсти ритмы Андалузии, феерия танца, триумфально пронесшаяся  по сценам лучших театров и концертных залов мира и покорившая сердца миллионов зрителей.
 
Директор фестиваля Лита Бейрис: «После дебюта в Берлине, в Национальной опере Германии, спектакль «Кармен» Агентства фламенко был очень высоко оценен и получил международное признание во всем мире. Маноло Марин был признан лучшим хореографом испанского фламенко, и этот спектакль несет славу фламенко по миру.»
 
«Для меня большая радость, что испанские артисты приняли приглашение Балтийского Фестиваля балета, и у наших зрителей весной будет возможность своими глазами увидеть это красочное, яркое, огненное представление. Я очень советую всем любителям танцевального искусства отметить в своих календарях «Кармен» как событие номер один нынешней весны», - советует Лита Бейрис.  
 
Единственное представление в Риге состоится  12 апреля, спектакль пройдет в Доме конгрессов. 13 апреля Балтийский Фестиваль балета предложит «Кармен» вниманию ценителей хореографического искусства в Вентспилсе – спектакль пройдет на сцене   театра  Jūras varti.  15 апреля «Кармен» увидят  резекненцы на подмостках Латгальского культурного посольства GORS,  а 16 апреля спектакль фламенко пройдет на сцене  Видземского концертного зала «Cēsis». В свою очередь, 14 апреля в Риге планируется проведение мастер-классов фламенко.
 
Продолжая фестивальные традиции, программа 21-го Международного Балтийского фестиваля балета также будет включать различные формы и исполнения  - вниманию зрителей во всей Латвии будут предложены танцевальные представления, концерты, художественные  выставки, киносеансы, а также мастер-классы.
 
21-й Международный Балтийский фестиваль балета «От классики до авангарда» будет проходить с 7 апреля до 4 мая.  Места проведения фестиваля: Рига – Латвийская Национальная опера, Дом Конгрессов, Прейли – Прейльский волостной культурный центр,   Резекне – Латгальское культурное посольство GORS; Вентспилс – Гордской театр Jūras vārti;  Цесис – Видземский концертный зал «Cēsis»,  Валмиера – Валмиерский Культурный центр, Лиепая  - Концертный зал «Lielais dzintars».
PieciLV, Kultūras afiša: Lita Beiris un 20. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls
20. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programma – drosmīga un kontrastaina
20. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls arī savā jubilejas gadā izrādēs Rīgā un reģionu pilsētās pulcēs pasaules baleta zvaigznes no ASV, Ķīnas, Francijas, Vācijas, Somijas, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī Latvijas. Programma kā allaž ir paredzēta dažādiem gaumēm – no klasikas līdz avangardam, tā otrdien, prezentējot šā gada festivāla un Galā koncerta programmu, atklāja festivāla organizatori.
25.02.2015
Узнать больше ...
ASV laikmetīgā baleta zvaigznes – Complexions Contemporary ballet
2015.gada 30. martā Latvijas Nacionālajā operā
plkst.20.00

2015.gada 1. aprīlī Rēzeknē GORS
plkst. 19.0020.Starptautisko Baltijas baleta festivālu „No klasikas līdz avangardam”, kas šogad veltīts tēmai “Balets nepazīst robežas”, atklās pasaulslavenā un neatkārtojamā baleta trupa Complexions Contemporary ballet no Ņujorkas, ASV.
15.02.2015
Узнать больше ...
Aккредитации на 19 Международный Балтийский фестиваль балета
Для аккредитации на 19 Международный Балтийский фестиваль балета, организаторы просят Вас подавать заявки до 14 марта 2014 года. Для подачи заявки на аккредитацию, звоните по телефону +371 29338915 или присылайте данные на info@ballet-festival.lv. Обязательно просим Вас указать: имя, фамилию, персональный код, название СМИ и дату мероприятия, на которую Вам нужна аккредитация. После 14 марта заявки больше не будут приняты!
10.03.2014
Узнать больше ...
Par mums raksta
Vakar (4.03.2014) viesnīcas Avalon konferenču zālē notika 19.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla preses konference, kurā piedalījās Lita Beiris festivāla direktore, Florī Balēna - Francijas institūta komunikāciju asistente, Ilva Sinkēviča - Dānijas Kultūras institūta projektu koordinātore. Preses konferenci vadīja Agnese Knabe – 19. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla korporatīvo klientu vadītāja. Preses konferencē klātesošie tika iepazīstināti ar 19.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla un Galā koncerta programmu.
05.03.2014
Узнать больше ...
Оглашена программа 19 Балтийского международного фестиваля балета.
Вчера (04.03.2014.) в конференцзале гостинницы Авалон прошла пресс-конференция 19 Балтийского международного фестиваля балета (7 апреля - 18 мая). На конференции учавствовали - директор фестиваля Лита Беирис, ассистент по комуникациям Французского института Флори Бален, координатор проектов Датского института культуры Илва Станкевича. Ведущая конференции - управляющая отдела корпоративных клиентов 19 Балтийского международного фестиваля балета Агнесе Кнабе. Присутствующие на конференции были ознакомленны с программами 19 Балтийского международного фестиваля балета и Гала концерта, которий в этом году будет проведён 5 мая.
05.03.2014
Узнать больше ...
Fotogrāfijas no 19. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla preses konferences
Vakar (4.03.2014) viesnīcas Avalon konferenču zālē notika 19.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla preses konference, kurā piedalījās Lita Beiris - festivāla direktore, Florī Balēna - Francijas institūta komunikāciju asistente, Ilva Sinkēviča - Dānijas Kultūras institūta projektu koordinātore. Preses konferenci vadīja Agnese Knabe – 19.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla korporatīvo klientu vadītāja. Preses konferencē klātesošie tika iepazīstināti ar 19.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla un Galā koncerta programmu.
Foto - Laura Briede
04.03.2014
Lasīt tālāk ...
19-й Международный Балтийский фестиваль балета
Начинается предварительная продажа билетов на 19-й Международный Балтийский фестиваль балета - одно из самых грандиозных и наиболее ожидаемых событий в культурной жизни страны. Фестиваль будет проходить в Риге и других городах Латвии с 7-го по 18-е мая 2014 года. Билеты можно будет приобрести в кассах «Билешу парадизе» и «Билешу Сервисс» по всей Латвии, а также в интернете.
19.02.2014
Узнать больше ...
19.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls ir klāt! (no 7.aprīļa līdz 18.maijam)
Šogad Rīga ir pasludināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai gan mūsu dejotāju apziņā tā tas ir jau sen. Starptautiskā baleta festivāla rīkotāji arī šogad turpinās ilggadējo tradīciju - proti, rīdziniekus un galvaspilsētas viesus iepazīstināt ar pasaules mēroga profesionālo dejas mākslu tās netveramajā daudzveidībā.
Festivāla vadmotīvs paliek nemainīgs - "No klasikas līdz avangardam".
04.02.2014
Узнать больше ...
Sākas biļešu tirdzniecība uz 19. Starptautisko Baltijas baleta festivālu
Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz vienu no grandiozākajiem un skatītāju gaidītākajiem kultūras dzīves notikumiem – 19. Starptautisko Baltijas baleta festivālu, kas no 2014. gada no aprīļa līdx 18.maijam notiks Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Biļetes būs nopērkamas „Biļešu paradīzes” un „Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.
27.01.2014
Узнать больше ...